TransilvaniaTV LIVE pe YouTube
Acasă Știri LOCALE Arad Și-a răpit şi ucis cu cruzime partenera cu care avea doi copii

Și-a răpit şi ucis cu cruzime partenera cu care avea doi copii

0

Ieri seară a fost reţinut un arădean pentru răpirea și uciderea cu sânge rece a fostei partenere cu care avea două fetiţe. Pe numele său fusese emis un ordin de protecţie ca urmare a faptului că acesta le-ar fi bătut pe fete la un restaurant din Ineu. În urma acestui episod agresiv care a avut loc în data de 3 iulie copilele au primit ordin de protecţie, însă mama lor a refuzat să fie pusă sub protecţia oamenilor legii. Cercetările efectuate au scos la iveală faptul că mama fetelor a fost răpită în oraşul Chişineu-Criş. Fostul iubit a băgat-o cu forţa în maşină, iar martorii care au asistat la această scenă au alertat autoritățile. Oamenii legii au demarat cercetările pentru lipsire de libertate în mod ilegal. Potrivit IPJ Arad „a fost constituită o echipă de cercetare complexă. În urma investigaţiilor efectuate, în extravilanul localităţii Şepreuş, a fost identificat un bărbat de 35 de ani, din Sintea-Mare, care a fost imobilizat şi condus la audieri. Totodată, între localităţile Sintea-Mare şi Chişineu-Criş a fost identificată şi victima, o femeie de 28 de ani, decedată”. Datele din anchetă arată modul halucinant în care femeia și-a pierdut viața. Se pare că ea ar fi fost prinsă cu mâinile de maşină şi târâtă până când și-a dat suflarea. Încă nu se cunosc motivele pentru care existau neînțelegeri și tensiuni între agresor și mama copilelor. Cercetările continuă în acest caz sub îndrumarea procurorilor de la Parchetul Arad. Pe numele bărbatului a fost deschis un dosar de cercetare penală, acesta fiind suspectat de omor şi lipsire de libertate.

 

TransilvaniaTV LIVE pe YouTube
DGM BAGGER CONSTRUCT EXCAVARI - DEMOLARI SI TALUZARI IN SALAJ

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.