TransilvaniaTV LIVE pe YouTube
Acasă Știri LOCALE Alba Un pui de urs s-a urcat în copacul unei gospodării. Au intervenit...

Un pui de urs s-a urcat în copacul unei gospodării. Au intervenit jandarmii

0

Ieri seară jandarmii au intervenit pentru a îndepărta un pui de urs care se urcase într-un copac dintr-o gospodărie situată în satul Mărteşti din judeţul Alba. Incidentul a stârnit panică și agitație printre localnici. Reprezentanţii Jandarmeriei au comunicat că după evacuarea persoanelor din zonă şi asigurarea unui perimetru de protecţie animalul a fost îndepărtat folosind o petardă din dotare, precum şi semnalele acustice şi luminoase ale autospecialei. Ursulețul a coborât din copac şi s-a retras rapid în pădure, fără a provoca pagube materiale sau alte incidente.

 

TransilvaniaTV LIVE pe YouTube

 Foto cu caracter ilustrativ

 

DGM BAGGER CONSTRUCT EXCAVARI - DEMOLARI SI TALUZARI IN SALAJ

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.