TransilvaniaTV LIVE pe YouTube
Acasă ȘTIRI ȘTIREA TA Sănătatea lui Ion Iliescu e tot mai șubredă. A fost convocat Comitetul...

Sănătatea lui Ion Iliescu e tot mai șubredă. A fost convocat Comitetul de Organizare a Funeraliilor de Stat

0

După ce medicii de la spitalul SRI au anunțat că starea de sănătate a lui Ion Iliescu s-a înrăutățit, în cursul zilei de ieri, la ora 14.00, a fost convocat Comitetul de Organizare a Funeraliilor de Stat în vederea pregătirilor care se impun în cazul decesului fostului președinte al României. Se vor respecta toate momentele de ceremonie regăsite în protocol. Ion Iliescu este internat în continuare la secția ATI a Spitalului „Agrippa Ionescu” din Capitală. În urmă cu două luni Iliescu a fost internat în spital datorită unor probleme legate de respirație. Investigațiile făcute au arătat că acesta suferă de cancer pulmonar. În tot acest timp a suferit două intervenții chirurgicale care pe moment au părut că vor avea efecte pozitive și starea de sănătate părea să aibă o evoluție favorabilă. În ultimele zile lucrurile au luat o nouă turnură, medicii anunțând faptul că Iliescu este ventilat mecanic și că organele sale par să cedeze și să nu mai răspundă la tratament. Având în vedere vârsta înaintată a fostului președinte se pare că zilele îi sunt numărate, în acest moment nu mai poate fi vorba despre o redresare a stării sale ci doar despre o luptă a cadrelor medicale de a-l ține în viață. Din păcate, nici starea de sănătate a soției sale nu este una grozavă, motiv pentru care aceasta nu l-a putut vizita la spital pe Ion Iliescu.

Sursa foto: Profimedia

TransilvaniaTV LIVE pe YouTube

 

DGM BAGGER CONSTRUCT EXCAVARI - DEMOLARI SI TALUZARI IN SALAJ

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.