TransilvaniaTV LIVE pe YouTube
Acasă ȘTIRI Evenimente Urșii se plimbă din nou prin Cluj

Urșii se plimbă din nou prin Cluj

0

Autorităţile locale au emis ieri mesaje RO-Alert pentru a avertiza populaţia cu privire la prezenţa unor urşi în Cluj. Cu toate că se știe că astfel de incidente au mai existat și că ne aflăm în situația în care populația de urși din zonă se dezvoltă într-un ritm necontrolat, din păcate autoritățile nu pot acționa decât în spiritul legii care îl protejează în continuare pe animal și mult prea puțin pe cetățean. Să ne amintim că în urmă cu doar o săptămână șeful Salvamont Predeal a fost atacat și rănit de o ursoaică.

Potrivit informațiilor oferite de ISU Cluj, sâmbătă „la ora 11.11 a fost trimis un mesaj RO-Alert care avertizează populaţia din comuna Mintiu Gherlii despre prezenţa unui urs. La faţa locului se deplasează preventiv o ambulanţă SMURD, împreună cu un echipaj de jandarmi”. Din fericire nu au avut loc accidente nedorite, însă locuitorii care au primit alertă pe telefon se simt neprotejați și sunt în continuare îngrijorați că pericolul ar putea reveni.

TransilvaniaTV LIVE pe YouTube

 

DGM BAGGER CONSTRUCT EXCAVARI - DEMOLARI SI TALUZARI IN SALAJ

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.